Akcija „Lietuvos vaikai sveikina Lietuvą skambindami varpais“


no image
Vasario
15
Ketvirtadienis

Akcija „Lietuvos vaikai sveikina Lietuvą skambindami varpais“

Vieta
Lauko muzikos instrumentų aikštelė
Laikas
11:00

Šie metai mūsų šaliai yra ypatingi. Greičiausiai jau esate numatę renginius ir švęsite ar kitaip paminėsite Lietuvos Nepriklausomybės dieną.

Mes kreipiamės į jus su pasiūlymu/kvietimu.

Tikriausiai jau  girdėjote, kad šiemet, vasario 16 dieną 12.30 val,  tuo pačiu laiku, kai prieš šimtą metų buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas, visoje Lietuvoje skambės bažnyčių varpai.  Lietuvos varpai – tai  tautos laisvės ir nepriklausomybės simbolis.

Kadangi jūsų mieste,  lauko muzikos instrumentų aikštelėje prie Dailės mokyklos yra įsikūrę modernūs lauko varpai – lauko muzikos instrumentai: “Papilio Bells”, „Tubular Bells“,„Babel Drum“ ir kt. , matome puikią inovatyvią galimybę muzikines priemones pritaikyti siekiant šiems Lietuvai svarbiems ir įsimintiniems metams paminėti.

Tad vasario 16 dienos išvakarėse, prieš suskambant Lietuvos bažnyčių varpams, vasario 15 dieną 11 val.  kviečiame jūsų įstaigą prisidėti prie akcijos

 

„LIETUVOS VAIKAI SVEIKINA LIETUVĄ SKAMBINDAMI VARPAIS“

 

Šis varpų skambėjimas skiriamas Lietuvos Nepriklausomybei įprasminti.

Šia akcija siekiama:

  • pasveikinti Lietuvą,
  • pakviesti vaikus, pedagogus ir visą švietimo bendruomenę įsiklausyti į varpų skambesį,
  • pažvelgti į Lietuvą augančios kartos akimis. Šiandien jūs ir jūsų bendruomenė turi galimybę skambinti rytojui.

 

           Vaikų skambinimas varpais, labai simboliškas – kaip mažo lietuvio balsas, turintis perspektyvą augti ir nuo mažų dienų gebantis kurti Lietuvą.

 

Šią dieną, vasario 15 d. 11 val. vaikai, mokiniai kviečiami ateiti  į lauko muzikos instrumentų aikštelę ir pasveikinti Lietuvą kelias minutes skambinant moderniais varpais ir varpeliais. Jei turite įprastų varpelių, juos taip pat galima  panaudoti.

 

Programoje laisvai galėtumėte numatyti ir savo sveikinimo žodį, eilėraščius ar net žaidimus.

Kviečiame panaudoti ir Lietuvos atributiką. Būtų labai gražu, jei kiekvienas vaikas rankose turėtų Lietuvos vėliavėlę.  Gal net ir aplinką, medelius, ar pačius instrumentus galima vėliavėlėmis apkaišyti, darant tai etiškai ir estetiškai gražiai.

Šios akcijos dalyvius prašysime skambinimo varpais momentą ir kitas renginio akimirkas pafilmuoti, pafotografuoti. Trumpus video (iki 1-os minutės ar 2-jų) bei atrinktas nuotraukas, jums pritarus, siųsime Lietuvos Respublikos prezidentei ir taip prisidėsime drauge prie prezidentės jau šeštą kartą vykdomos akcijos “Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai”. Taip pat, jums sutikus, patalpintume ir savo svetainėje.