Spektaklis „American dream“


Spektaklis „American dream“
Kovo
14
Ketvirtadienis

Spektaklis „American dream“

Vieta
Alytaus miesto teatras
Laikas
18:00

pagal Eptono Sinklerio romaną „Džiunglės“
2 dalių spektaklis
Numatoma trukmė – 2 val. 15 min.
,,American dream“ – spektaklis pagal Upton Sinclair 1906 m. parašytą apysaką ,,The Jungle“ („Džiunglės“). Ameriką sukrėtęs romanas vaizduoja XX a. pradžios emigrantų gyvenimą Čikagoje. Čikagos skerdyklų kompleksai, kuriuose dirbo 30 000 darbininkų, vien savo apimtimi jau buvo reiškinys, o socialine prasme – visiškai savita terpė: uždara, įbauginta bendruomenė, priversta besąlygiškai paklusti darbdaviams ir viršininkams, kurioje virė aistros ir niekšybės.
Skerdyklose, kuriose, anot autoriaus, nesunaudojamas tik kiaulės žviegimas, dirba ir kabinasi į gyvenimą pagrindinis veikėjas Jurgis Rutkus. Jo šeimos išlikimo pastangos, kai vardan to ,,gero“ gyvenimo į apyvartą leidžiamos visos vertybės, ir po šimto metų yra aktualios, nes emigravimo tempai ir mąstai yra bauginantys.

Spektaklio laukas – dvilypis. Pirmasis apima XX amžiaus pradžios lietuvių emigrantų šeimos istoriją, antrasis – šiuolaikinių emigrantų Amerikoje realijas. Tai tarsi tiltas, kurio abiejose pusėse stovi tokių pačių tikslų siekiantys, ta pačia kalba kalbantys, tų pačių silpnybių ir dorybių turintys lietuviai. Abu laukai lygiaverčiai, jų dialogas konfliktiškas, kartais komiškas, kartais labai sentimentalus ar liūdnas. Šis spektaklis – tarsi Rūpintojėlio kelionė per šimtmečio emigracijos istoriją.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94849.