Parodos

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka (Seirijų g. 2) tapybos mėgėjus kviečia į mintis ir širdis įsileisti pavasarinių spalvų šuorą. Balandžio 10 d. 17 val. bibliotekos fojė bus atidaryta Onutės Skerniškienės tapybos darbų paroda.
Kviečiame ateiti ir patirti, kokius kūrybinius bandymus atskleidžia paveikslai, slypintys po viliojančiu pavadinimu – „Švelnus pavasario gūsis“.
Parodą bus galima apžiūrėti iki balandžio 30 dienos.

********************************************

Vasario 15 d. 16 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje įvyks parodos „Mūsų laisvės aušra. Dokumentika“ atidarymas.
Parodoje eksponuojama dokumentinė medžiaga iš bibliofilo ir kolekcininko Algimanto Antanevičiaus privataus archyvo. Tai – vertingos nuotraukos, atvirukai, periodiniai ir proginiai leidiniai, atskleidžiantys istorinius įvykius, susijusius su Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytu dokumentu, paskelbusiu Lietuvos Valstybės atkūrimą. Besikuriančiai Lietuvos valstybei teko kovose apginti savo laisvę.
Svarbus vaidmuo šiose kovose teko ir Alytuje dislokuotiems Lietuvos kariuomenės pulkams. Tą liudija parodoje pateikiama dokumentinė medžiaga.
Parodos pristatymo renginyje dalyvaus Vilniaus mokytojų namų folkloro ansamblis „Vilniaus dzūkuliai“.
Ekspoziciją „Mūsų laisvės aušra. Dokumentika“ bibliotekoje bus galima apžiūrėti iki kovo 15 dienos.

********************************************

 

Fotografijos entuziastų klubas „Fotokablys“ veikia Vilniuje nuo 2012-ųjų

metų ir vienija per 30 įvairios patirties, profesijų ir pasaulėžiūrų žmonių. Klubo nariai kartu mokosi naujų fotografijos technikų, dalinasi patirtimi, rengia kūrybines dirbtuves, plenerus, susitikimus su žinomais fotografais, dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose. „Fotokablys“ yra surengęs daugiau kaip 10 parodų įvairia tematika, kurios eksponuotos uždarose ir atvirose erdvėse ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose, bendradarbiauja su kitų miestų fotoklubais. Analoginės fotografijos paroda „Ten yra čia“ svečiuojasi Dzūkijos sostinėje Alytaus foto klubo kvietimu.

Vienas įdomiausių ir paslaptingiausių analoginės fotografijos metodų –  filmswap, akloji dviguba ekspozicija, kai ta pati juostelė dviejų fotografų naudojama du kartus. Išfotografuota juostelė atiduodama kitam, kuris fotografuoja ją dar kartą, nežinodamas kas joje jau užfiksuota. Tik tada juostelė yra išryškinama.

Rezultatas – visiškai atsitiktinis dvigubas vaizdas, kuriame persidengia ir viena kitą papildo dviejų fotografų vizijos, iš pirmo žvilgsnio nederantys objektai, peizažai, žmonės. Taip šiose fotografijose susipynė Maltos, Vilniaus, Paryžiaus, Kernavės, Rygos vaizdai. O kartu – fotografų nuotaikos, mintys ir jausmai. Sudėjus skirtingus žvilgsnius į tai, kas supa, gimsta naujas pasaulis – išgalvotas, paslaptingas bei viliojantis.

Parodos atidarymas – sausio 28 d. 12 val. Dzūkų krašto menų inkubatoriuje „Menų pirtis“, Tilto g. 2. Paroda veiks iki kovo 1 dienos.

********************************************

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka pristato jauną ukrainietį fotografą Aleksandrą Grinčenko – reportažinės fotografijos atstovą. Nuo sausio 17 dienos alytiškiai galės apžiūrėti šio autoriaus fotografijų parodą „Susigiminiavę miestai. Alytus – Kremenčukas“.

Aleksandras Grinčenko 2013 m. Ukrainoje pripažintas „Metų fotografu“. Dirbdamas Kremenčuko miesto laikraštyje, parengė šimtus fotoreportažų apie mieste vykstančius renginius, nufotografavo daugybę pasaulinio lygio žvaigždžių koncertų. Kremenčuke, neįprastoje vietoje – centrinėje miesto gatvėje – eksponuojamos dvi nuolat veikiančios šio fotografo parodos – „Kremenčuko grožis“ ir „Kremenčukas iš paukščio skrydžio“.

Neseniai Kremenčuko miesto bibliotekoje buvo atidaryta A. Grinčenko fotografijų paroda „Kremenčukas – Alytus“. Joje eksponuotos fotografijos atkeliavo ir į Lietuvą. Žinoma, mūsų bendruomenei smalsiausia pamatyti tą parodos dalį, kuri skirta mūsų miestui. Alytaus vaizdus parodos autorius užfiksavo praėjusiais metais Dzūkijos sostinėje vykusio Alytaus miestų partnerių fotografų projekto metu.

Kviečiame pamatyti, kaip susigiminiavusius miestus išvydo Ukrainos fotomenininkas. Jo fotoobjektyvo užfiksuoti Alytaus ir Kremenčuko vaizdai bus eksponuojami J. Kunčino viešosios bibliotekos languose ir fojė iki vasario 12 dienos.

********************************************

Galerija „22 laipteliai” sausio 16 d., antradienį, 17 val. kviečia į Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus) atidaromą Petro Kaupinio fotografijų parodą „Pasivaikščiojimų refleksijos arba paukštelių gaudymas“ (veiks iki 2016 m. vasario 15 d.).

Atidaryme muzikuos Arkadijus Gotesmanas – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas.