Pilietinė akcija LIETUVA KVIEČIA (Lithuania calling)

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) inicijuoja pilietinę akciją „Lietuva kviečia“, skirtą suburti skirtingose šalyse gyvenančius lietuvių vaikus, dabartinius jų klasės draugus ir Lietuvos mokyklų moksleivius kartu pasveikinti Lietuvą, mininčią Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

 

Užsienio valstybėse šiuo metu gyvena apie 619,6 tūkst. (16,9 proc.) lietuvių. Kas 10 užsienio lietuvis – vaikas iki 14 metų amžiaus. Šie vaikai tebėra Lietuvos piliečiai ir Lietuva yra įsipareigojusi juos ginti ir globoti.

Emigravę vaikai atsiduria esminių pokyčių situacijoje: jie palieka savo namus ir draugus, turi prisitaikyti naujoje šalyje, rasti naujų draugų, perimti naują kultūrą. Tarpasmeniniai ryšiai ypač svarbūs vaiko raidai – per juos formuojasi tapatumas, pažįstamos socialinės normos ir vertybės, jie padeda pritapti naujoje aplinkoje bei apsaugo nuo viešojo gyvenimo įtampų.

Imigrantus priimančios kitų šalių mokyklos taip pat susiduria su iššūkiu atliepti atvykusių vaikų mokymosi poreikius, kurti teigiamą ir draugišką aplinką, pakeisti egzistuojančias išankstines neigiamas nuostatas ir kt.

 

Visas šalies ugdymo įstaigas kviečiame prisidėti prie pilietinės akcijos „Lietuva kviečia“

 

Prašome pedagogų paskatinti moksleivius susisiekti su užsienyje besimokančiais klasės draugais ir 2015 m. kovo 10 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, suorganizuoti bendrą tarptautinę Skype konferenciją, kurioje dalyvautų dviejų klasių moksleiviai.

Konferencijos metu kviečiame moksleivius susipažinti su užsienyje, kartu su buvusiu mokslo draugu besimokančiais bendraamžiais ir, aptarus abiejų šalių jaunimą dominančias temas, pasveikinti Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga – sukurti ir išsiųsti bendrą elektroninį sveikinimą.

 

  • Registruotis kviečiame Lietuvos vaikų ir jaunimo centro internetiniame puslapyje NUORODA. Registracijų lauksime iki 2015 m. kovo 1 d.
  • Sveikinimų laukiame el. paštu lithuaniacalling@lvjc.lt
  • Visi sveikinimai bus patalpinti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro internetinėje svetainėje lvjc.lt
  • Ruošdamiesi akcijai, vadovaukitės Akcijos organizavimo rekomendacijomis (priedas Nr.1).

Daugiau informacijos apie akciją – ČIA (www.lvjc.lt / Renginiai ir projektai / Lietuva kviečia) arba LVJC Projektų vadovas A. Laurutis el. paštas audrius.l@lvjc.lt; Tel. 8 5 272 53 31

[1] 2005–2014 m. pasaulio valstybių gyventojų surašymų duomenimis.

[2]  LR pilietybės įstatymas, 2010.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *