Skip to content

Vasaros pradžioje Alytuje vyks Jaunimo dienos

Šiemet birželio 27–28 d. Alytuje šurmuliuos VII Lietuvos jaunimo dienos.

Lietuvos jaunimo dienos – nacionalinis katalikų bažnyčios renginys, vykstantis kas dvejus, trejus metus. Jis jau buvo organizuotas Panevėžyje, Klaipėdoje Šiauliuose, Kaune. Renginyje Alytuje tikimasi  sulaukti apie 6000 jaunų žmonių.

Lietuvos jaunimo dienos vyks Alytaus sporto ir rekreacijos centre. Pirmoji diena prasidės renginio dalyvių apgyvendinimu, registracija ir oficialiu Lietuvos jaunimo dienų atidarymu, vėliau teminių užsiėmimų metu jaunimas pasklis po visą miestą, o vakare Sporto ir rekreacijos centre jiems bus surengtas vakaro koncertas.  Antrąją dieną, pasak direktorės, planuojama surengti renginio dalyvių eiseną Alytaus miesto gatvėmis. Vidurdienį Rotušės aikštėje bus laikomos šv. mišios, kuriose dalyvaus Lietuvos vyskupai ir kunigai. Lietuvos jaunimo dienos Alytuje baigsis uždarymo koncertu.

Lietuvos jaunimo dienų metu organizatoriams talkins apie 400 savanorių. Norinčių pagelbėti renginio metu, pasak organizatorių,  netrūksta, jau dabar yra užsiregistravę nemažai jaunuolių, norinčių savanoriškai padirbėti Lietuvos jaunimo dienų metu, 60 iš jų – alytiškiai. Visi renginio dalyviai bus apgyvendinti Alytaus profesinio rengimo centre ir visose Alytaus bendrojo ugdymo mokyklose. Daugybę jaunimo į Alytų sutrauksiantis renginys bus finansuojamas struktūrinių fondų ir rėmėjų lėšomis.

Lietuvos jaunimo dienos – katalikiškas renginys, skirtas jaunimui, Lietuvos jaunimo pastoracijos centro ir vyskupijų jaunimo centrų.  Lietuvos jaunimo dienų ištakomis galima laikyti susitikimą su popiežiumi Jonu Pauliumi II, kai jis lankėsi Lietuvoje 1993 m. Su jaunimu jis susitiko Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Šį susitikimą jis pradėjo sakydamas: „Kaip aš troškau šio susitikimo!“

1997 m. įvyko pirmosios Lietuvos jaunimo dienos. Tai buvo piligriminis žygis nuo Vilniaus Aušros Vartų į Trakus. Šio susitikimo tikslas buvo pasirengti Pasaulio jaunimo dienoms Paryžiuje, todėl dalyvių skaičius buvo nedidelis – 300 jaunuolių. 2000 m. Lietuvos jaunimo dienos „Tarp Dangaus ir Žemės“ įvyko Vilniuje. Jos surinko 5000 dalyvių. 2004 m. Lietuvos jaunimo dienos „Negaliu tylėti“ vyko Šiauliuose, o 2007 m. Lietuvos jaunimo dienose „Drąsos! Tai aš“ Klaipėdoje susirinko 6200 jaunuolių. 2010 m. Lietuvos jaunimo dienos „Kelkis ir eik!“ Panevėžyje sutraukė per 7000 dalyvių, o 2013 m. šis renginys vyko Kaune.

Jaunimo dienos gimė popiežiaus Jono Pauliaus II iniciatyva 1984 m. Romoje, kuomet jis pakvietė jaunus žmones iš viso pasaulio švęsti Verbų sekmadienį Romoje, Šv. Petro aikštėje. Susitikimas sulaukė didelio pasisekimo – susirinko daugiau kaip 300 tūkst. žmonių, todėl Jono Pauliaus II nusprendė tokius susitikimus rengti ir vėliau. Paskutinės Pasaulio jaunimo dienos buvo 2011 m. rugpjūtį Madride, Ispanijoje. 2013 m. liepos 23–8 d. jos vyko Rio de Žaneire, Brazilijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *