Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Jaunimo simfoninis orkestro „Svajonė“ koncertas „Draugystės tiltai“

29 balandžio @ 18:00 19:00

Balandžio 29-osios vakarą Alytaus kultūros ir komunikacijos centro didžiojoje salėje muzikiniai „Draugystės tiltai“ sujungs Nacionalinės M. K.Čiurlionio menų mokyklos ir Alytaus muzikos mokyklos moksleivius ir pedagogus.

Romualdo Gražinio vadovaujamas „čiurlioniukų“ choras (chormeisterė Gitana Trimirkaitė, koncertmeisterė Sigita Gražinienė) aukščiausiu lygiu reprezentuoja lietuvių chorinę muziką Lietuvoje ir pasaulyje, dalyvauja įvairiuose festivaliuose, dainų šventėse, yra daugelio kompozitorių kūrinių pirmieji atlikėjai. Praeitų metų rudenį Nacionalinėje filharmonijoje nuskambėjo šio choro 70-ečiui skirtas koncertas, subūręs plačiame pasaulyje pasklidusius talentigus mokyklos auklėtinius – choristus, dirigentus, instrumentalistus. Nuostabaus koncerto atgarsiai ir išgyventos akimirkos kaitino kraują ir nedavė ramybės jauniems atlikėjams – norėjosi šį jausmą patirti ir pasidalinti su publika dar ir dar kartą… O kodėl gi ne Alytuje? Juolab, kad bendri muzikiniai „svajoniukų“ ir „čiurlioniukų“, choro „Aidija“ išgyvenimai 2013 metų muzikiniame projekte „Skrisk, svajone“ dar gyvi! Vėlyvą rudenį – pianistės Onutės Gražinytės skambutis iš Hamburgo: „gal galėtume šį koncertą pakartoti Alytuje? Ar yra mieste didelė salė?“ Žinoma! Visuomet mielai laukiam savo bičiulių! Juk taip smagu patirti vis naujų muzikinių įspūdžių! Juolab, kad ir “svajoniukai” per šį laiką, vadovaujami jauno talentingo dirigento Karolio Variakojo, „užsiaugino sparnus“ – gegužės 3-5 dienomis išvyksta į tarptautinį jaunimo orkestrų konkursą Belgijoje, kur varžysis aukščiausioje jaunimo simfoninių orkestrų kategorijoje su dar 24 jaunimo orkestrais!

Taigi, balandžio 29 d. „Draugystės tiltų“ koncerte mūsų laukia gaivi, pavasariška, jaunatviška „čiurlioniukų ir „svajoniukų“ muzikos šventė – nuostabi Atvelykio dovana alytiškiams!

Ypatingai kviečiame Alytaus moksleivius – užsisakykite ir nemokamai apsilankykite „Draugystės koncerte“ su savo klase ir mokytoju – šis koncertas yra įtrauktas į LR Kultūros ministerijos programą „Kultūros pasas“.

Didžiąją šventinės „čiurlioniukų“ programos dalį sudarys choro puoselėjami lietuvių autorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus, Stasio Šimkaus, Kristinos Vasiliauskaitės, Vaclovo Augustino, Romualdo Gražinio kūriniai. „Svajoniukai“ atliks savo konkursinę programą – Kristinos Vasiliauskaitės, Džono Viljamso, Žoržo Bize kūrinius. Koncerte dalyvaus solistai – buvę ir dabartiniai „čiurlioniukai“ : Onutė Gražinytė, (fortepijonas, Lietuva, Hamburgas), Emilė Ribokaitė (sopranas), Emilė Dačinskaitė (sopranas),Salvija Tumalavičiūtė (mecosopranas ), Dainius Viešiūnas (tenoras), Vytautas Meškauskas (tenoras), Martynas Kindurys (baritonas). Koncerte diriguos ne tik dirigentai Romualdas Gražinis ir Karolis Variakojis, bet ir jaunieji dirigentai – M.K.Čiurlionio mokyklos auklėtiniai.

Koncerto finalas – jungtinis Liudvigo van Bethoveno Choralinės fantazija c-moll fortepijonui, chorui, solistams ir simfoniniam orkestrui atlikimas! Iš skaidrių pavasarinių fortepijono pasažų, orkestro motyvų išsiskleidusi „Odė džiaugsmui“ suvienys ir pakylės visus atlikėjus ir mylimus mūsų klausytojus!

3€ – 10€