Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis „Jonas Sobieskis“

2020-02-18 @ 18:00 19:00

Alytaus miesto teatro spektaklis pagal Herkaus Kunčiaus pjesę

Premjera Alytaus miesto teatre vasario 7 d. 18 val. ir vasario 18 d. 18 val.

Režisierius Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius Titas Petrikis
Dailininkas Artūras Šimonis
Video projekcijų autorius Alius Mikelionis
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Vidas Vaškius, Ona Gudaitytė,  Erika Jasinskaitė–Salickienė, Eglė Kordiukovaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis, Tomas Pukys

Premjera: 2020 m. vasario 7 d.

,,Jonas Sobieskis“ lietuviškos dramaturgijos spektaklis, atsisukantis į svarbias kasdienio gyvenimo temas. Spektaklyje gvildenama visuomenėje vis dar „nepatogi“ buitinio alkoholizmo ir žmogaus apsisprendimo laisvės keisti situaciją tema.

„Jonas Sobieskis – nugalėjęs save didvyris. Nusprendęs išbristi iš alinančio liūno, nevartoti alkoholio, jis, lyg biblinis personažas, angelų chorui pritariant, kovoja su priklausomybe, keldamas sumaištį šeimoje ir visuomenėje“, – kalba režisierius Albertas Vidžiūnas.

Persisotinusio, priklausomybėse skęstančio herojaus groteskiška drama atveria opią vieno žmogaus apsisprendimo laisvės problemą. Susidūręs su pasirinkimo laisve, Jonas Sobieskis išgyvena didelį nerimą, o erdvė, kurioje reiškiasi jo mąstymas, emocijos, valia siekti tikslų ir gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus, nulemia aplinkos priešiškumą ir provokuoja konfliktus. Tampa aišku – laisvė yra sunki dovana, reikalaujanti kasdienio apsisprendimo.

Gyvenime dažnai girdime TU GALI , spektaklyje tai yra pagrindinis leitmotyvas, tikslas ir veiksmas, lydintis Joną Sobieskį iki pat jo mirties.

,,Jonas Sobieskis“ – tai trečioji Herkaus Kunčiaus triptiko dalis, parašyta specialiai Alytaus miesto teatrui. Pirmoji ,,Ne vaikų žaidimai“ (2017 m.) atskleidžia realistinę šiuolaikinės šeimos santykių karikatūrą, antroji – ,,Laisvės arena“ (2018 m.) gvildena patogios buities, komforto sąlygotas nūdienos uždarumą.

Bilietai: 10 €
Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.
https://www.tiketa.lt/LT/jonas_sobieskis_22997
DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Strateginis teatro rėmėjas VITA BALTIC INTERNATIONAL
Spektaklį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Alytaus miesto teatras

Rotušės a. 2
Alytus, Lietuva
+ Google žemėlapis
+370 686 94 849
http://alytausteatras.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *